مرداد
۱۴
۱۳۹۱

اگر از گم کردن موبایلتان می‌ترسید احتمالا دچار بیماری نوموفوبیا شده‌اید!!

اگر از گم کردن موبایلتان می‌ترسید احتمالا دچار بیماری نوموفوبیا شده‌اید!!

اگر هنگامی که موبایلتان را در منزل جا می‌گذارید٬ احساس ترس و استرس به شما دست می‌دهد احتمال دارد دچار بیماری نوموفوبیا شده باشید. طبق جدیدترین تحقیق شرکت SecurEnvoy در میان ۱۰۰۰ نقر شرکت کننده در تحقیق٬ ۶۶٪ از آنها دچار این ترس بوده‌اند. علاوه بر این نوموفوبیا ترسی را که هنگام دور بودن از آنتن‌های موبایل و دریافت نکردن سیگنال قوی به کاربر دست می‌دهد را نیز شامل می‌شود.

با افزایش استفاده از تلفن‌های همراه شیوع نوموفوبیا هم رو به افزایش است. شیوع این بیماری نسبت به سال قبل ۱۳٪ افزایش داشته است.

طبق این آمار ۷۰٪ از زنان و ۶۰٪ از مردان دچار این بیماری هستند. اما بنابر گزارش SecurEnvoy به دلیل اینکه احتمال حمل کردن ۲ گوشی تلفن همراه در مردان ۱۱٪ بیشتر است٬ به نظر می‌رسد رشد بیماری در مردان نیز افزایش یابد.

احتمال شیوع بیماری در جوانان بسیار زیاد است٬ حدود ۷۰٪ از آنها گفته‌اند که از همراه نداشتن تلفن همراه می‌ترسند. افراد بین ۲۵ تا ۳۴ سال همراه با کاربران بالای ۲۵ سال دومین گروهی هستند که بیماری در آنها شیوع بیشتری دارد.

طبق تحقیق دیگری که انیستیتو فن‌آوری هلسینکی منتشر کرده است٬ کاربران به طور متوسط ۳۴ بار در روز گوشی همراه خود را بررسی می‌کنند. بدین ترتیب اگر گوشی را فراموش کرده باشید٬ زود متوجه می‌شوید.

      مطالب مرتبط

درباره نویسنده: مهدی نصرآبادی

۲ دیدگاه + فرستادن دیدگاه

  • سلام اقا مهدی نصرابادی
    خیلی وقتها هست که همچین حسی رو داریم .راستی وبلاگ بسیار خوبی دارید و منم
    شما رو لینک دادم

    • این خیلی بده، خوب بهش فکر کنید ببینید ریشه ی این مشکل چی میتونه باشه.

      باز هم ممنون از لطف همه ی دوستان.

فرستادن دیدگاه

تبلیغات

تبلیغات متنی

Social Media Integration Powered by Acurax Wordpress Theme Designers