آذر
۲۶
۱۳۹۱

تلاش ژاپن برای ساخت بزرگترین مزرعه بادی دریایی جهان

  تلاش ژاپن برای ساخت بزرگترین مزرعه بادی دریایی جهان

دولت ژاپن که بدنبال کاهش وابستگی به نیروگاه‌های هسته‌ای است، برنامه ساخت بزرگترین مزرعه بادی دریایی (فراساحلی) جهان را در دستور کار دارد.

 

به گزارش سرویس فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، پس از فاجعه نیروگاه اتمی فوکوشیما در ماه مارس ۲۰۱۱ میلادی، ژاپن بدنبال توقف فعالیت ۵۴ نیروگاه هسته ای و استفاده حداکثری از انرژی های سبز است.

 

در قالب بخشی از برنامه ملی افزایش استفاده از انرژی‌های تجدید پذیر، پروژه ساخت بزرگترین مزرعه بادی دریایی جهان (offshore wind farm) شامل ۱۴۳ توربین بادی در ۱۶ کیلومتری سواحل فوکوشیما بزودی آغاز خواهد شد.

 

«تاکشی ایشیهارا» از محققان دانشگاه توکیو و مدیر پروژه مزرعه بادی دریایی فوکوشیما تأکید می‌کند: استفاده مجدد از نیروگاه هسته ای فوکوشیما تقریبا غیرممکن است و این مسأله اهمیت ساخت و بهره برداری از این مزرعه بادی را نشان می‌دهد.

 

توان تولیدی این مزرعه بادی یک گیگاوات اعلام شده است و بر اساس اعلام مسؤولان، تا سال ۲۰۴۰ میلادی تمامی انرژی مورد نیاز منطقه از منابع تجدیدپذیر و پاک تأمین می شود و در کنار این پروژه، طرح ساخت بزرگترین پارک خورشیدی ژاپن نیز در دست بررسی است.

 

در حال حاضر بزرگترین مزرعه بادی دریایی (فراساحلی) جهان با توان تولیدی ۵۰۴ مگاوات شامل ۱۴۰ توربین بادی در سواحل سوفولک انگلیس واقع شده است.

      مطالب مرتبط

درباره نویسنده: سارا اسماعیلی

فرستادن دیدگاه

تبلیغات

تبلیغات متنی

Animated Social Media Icons Powered by Acurax Wordpress Development Company