فروردین
۱۲
۱۳۹۲

جستجوی RealTime در گوگل: امکانی جدید و جالب

show-options1

گوگل امکان جدیدی را به تازگی در صفحه اصلی خود یعنی google.com راه اندازی کرده است. اگر از این صفحه چیزی را جستجو کنید می توانید پاسخ جستجو ها را با توجه به معیارهای جدید ارائه شده مرتب کنید. مرتب سازی بر اساس پاسخ های یافت شده در ۲۴ ساعت گذشته، هفته گذشته و یا سال گذشته. همچنین مرتب سازی بر اساس تاریخ.
البته مهمترین و جالب ترین گزینه ها Wonder Wheel و Timeline هستند.
 show-options2
با WonderWheel می توانید ارتباط نتایج را با چیزی که جستجو کرده اید ببینید. عبارتی که جستجو کرده اید در یک دایره قرار خواهد گرفت و موضوعات مرتبط با آن در اطراف آن. نکته قابل توجه اینکه با کلیک بر روی هر کدام از این موضوعات آن موضوع تبدیل به مورد اصلی جستجو شده و در یک دایره بزرگتر رسم می شود و موضوعات مرتبط با آن در اطراف این دایره قرار می گیرند. در ضمن نتیج جستجو که در سمت راست صفحه نمایش داده می شوند نیز با موضوع اصلی انتخاب شده تطبیق پیدا می کنند.
show-options3
show-options4
با Time Line نمودار زمانی نتایج را خواهید دید. در این نمودار زمانی می توانید اولین باری را که کلمه مورد نظر استفاده شده را ببینید. و همچنین گسترش استفاده از این کلمه را در طول زمان ببینید.
show-options5(1)
استفاده از این امکانات می تواند برای افرادی که عادت به جستجو کردن دارند بسیار مفید باشد و یافتن مطالب جدید را آسان تر و سریعتر کن.

      مطالب مرتبط

درباره نویسنده: سارا اسماعیلی

فرستادن دیدگاه

تبلیغات

تبلیغات متنی

Social Media Icons Powered by Acurax Web Design Company