شهریور
۴
۱۳۹۱

سفینه فضایی مرکز فرماندهی اپل سال ۲۰۱۶ تکمیل می شود

سفینه فضایی مرکز فرماندهی اپل سال 2016 تکمیل می شود

برنامه ریزی اپل برای ساخت مرکز مدیریت و فرماندهی این شرکت عظیم که در زمان حیات استیو جابز صحبت هایی از آن مطرح بود، تا سال ۲۰۱۶ به تعویق افتاده است.

در گزارشی که برای این موضوع تهیه شده است، تحقیقات اثرگذاری این ساختمان بر روی محیط زیست تا ژوئن ۲۰۱۳ آماده نخواهد شد. این در حالی است که اپل برای خاک برداری و شروع مقدمات کاری در امسال برنامه ریزی خود را انجام داده بود.

مدیر شهری David Brandtدر این باره اظهار کرده که در صورتی که همه چیز به خوبی پیش رود این امکان وجود خواهد داشت که اپل عملیات عمرانی خود را در سال ۲۰۱۳ آغاز کند. البته وی تاکید می کند که تمامی این عملیات باید با مجوز شورای شهر صورت گیرد و البته کمی تاخیر نیز در این کار پیش بینی می شود.

استیو جابز در اواخر حیات خود که درباره این ساختمان شیک و دایره مانند توضیحاتی داده بود. این ساختمان که چیزی در حدود ۲٫۸ کیلومتر مربع مساحت خواهد داشت در شهر Cupertinoساخته خواهد شد. اپل امیدوار است در ساختمان جدید چیزی در حدود ۱۲۰۰۰ کارمند جدید داشته باشد که در مقایسه با تعداد کارکنانی که در ساختمان فعلی این شرکت مشغول به کار هستند، ۲۸۰۰ نفر بیشتر است.

در زمان معرفی طرح ساختمان جدید اپل توسط استیو جابز، وی این ساختمان را به سفینه فضایی تشبیه کرده بود. تمامی شیشه های این ساختمان به صورت منحنی است و هیچ شیشه صافی در آن بکار نرفته است. تمامی فضای داخل این دایره هم با حدود ۷۰۰۰ درخت احاطه شده است که فضای زیبا و عجیبی را برای اپل فراهم خواهد کرد.

      مطالب مرتبط

درباره نویسنده: سارا اسماعیلی

فرستادن دیدگاه

تبلیغات

تبلیغات متنی

Social Media Icons Powered by Acurax Web Design Company