خرداد
۲۵
۱۳۹۱

شایعاتی درباره تصمیم مایکروسافت برای فروش ۸۵ دلاری لایسنس ویندوز RT به تبلت سازان

شایعاتی درباره تصمیم مایکروسافت برای فروش ۸۵ دلاری لایسنس ویندوز RT به تبلت سازان

اگر چه هنوز هیچ اطلاعات تایید شده ای در خصوص قیمت ویندوز RT (که نسخه ویژه تبلت ویندوز هشت است) در دست نیست، اما سایت VR‪-‬Zone می گوید که طی برگزاری نمایشگاه کامپیوتکس امسال، با بسیاری از تولید کنندگان تبلت در خصوص قیمت هر لایسنس ویندوز RT صحبت کرده و اطلاعات جالبی را به دست آورده است. اینگونه که به نظر می رسد مایکروسافت قصد دارد بابت هر تبلت تولید شده، مبلغ بالایی را از شرکت های سازنده طلب کند.

طبق این گزارش مایکروسافت برای هر نسخه ویندوز RT تقریبا ۸۰ تا ۹۵ دلار از تولیدکننده های تبلت دریافت خواهد کرد. البته بیشتر شرکت ها گفته اند که به طور میانگین ۸۵ دلار برای هر تبلت قرار است پرداخت کنند. در صورتی که این اطلاعات درست باشد، مطمئنا مایکروسافت و تبلت های ویندوز هشتی در رقابت با تبلت های اندرویدی و آیپد دچار مشکل خواهد شد. زیرا در این صورت این تبلت ها نمی توانند با قیمت مناسبی به فروش رفته و جایگاه خود در بازار را پیدا کنند.

شایعات جمع آوری شده از منابع مختلف حاکی از آن است که قرار است قیمت تبلت های معمولی مجهز به Windows RT بین ۵۴۹ تا ۷۹۹ دلار باشد و مدل های قدرتمندتر آن با قیمت ۷۹۹ تا ۸۹۹ دلار به فروش برسند. با این حساب، برخی مدل های این تبلت های ویندوزی، برای کاربر حتی از آیپد جدید و تبلت های گرانقیمت اندرویدی هم بیشتر هزینه در بر خواهند داشت. در چنین حالتی، به طور حتم بسیاری از مردم ترجیح می دهند که به جای ویندوز RT تازه وارد، به سمت نمونه های شناخته شده ای همچون اندروید و iOS بروند که امتحان خود را در بازار پس داده اند.

هرچند که در کنار همه این داستان ها، مایکروسافت هنوز هیچ اظهار نظر رسمی در این خصوص نکرده است. باید منتظر نظر این شرکت بمانیم و ببینیم برای مشکلات این چنین چه تدبیری اندیشیده است.

      مطالب مرتبط

درباره نویسنده: مهدی نصرآبادی

فرستادن دیدگاه

تبلیغات

تبلیغات متنی

Floating Social Media Icons Powered by Acurax Blog Designing Company