تیر
۱
۱۳۹۱

مایکروسافت تایید کرد: پشتیبانی کامل ویندوز فون ۸ از زبان فارسی.

مایکروسافت تایید کرد: پشتیبانی کامل ویندوز فون 8 از زبان فارسی.

یکی از مشکلات بزرگی که کاربران موبایل های هوشمند ویندوز فونی تا کنون با آن دست به گریبان بودند، عدم پشتیبانی از زبان فارسی بود. این امر باعث شده بود که نه تنها مشاهده سایت های فارسی در این اسمارت فون ها سخت (اگر نگوییم غیرممکن) شود، بلکه کاربران این موبایل ها در ارسال اس ام اس هم دردسر داشتند و این مشکل حتی در ویندوز فون ۷‪.‬۵ هم همچنان باقی بود.

اما شب گذشته مایکروسافت در کنفرانس معرفی ویندوز فون ۸ وعده داد که سیستم عامل موبایل جدید این شرکت از ۵۰ زبان پشتیبانی می کند که باعث امیدواری فارسی زبان ها شد. و اکنون این شرکت با انتشار پستی در وبلاگ رسمی خود، این امید را با اطمینان همراه کرده و اعلام کرد که زبان فارسی هم به صورت رسمی جزو این لیست ۵۰ تایی خواهد بود.

مایکروسافت در وبلاگ ویندوز فون می گوید:

ما تماس های فراوانی را از طریق توییتر داشتیم که سوال می کردند «چه زمانی تلفن من زبان عربی را پشتیبانی می کند؟ فارسی؟ ترکی؟» همچنین در بخش پیشنهاد امکانات برای ویندوز فون ، درخواست این زبان ها در صدر لیست قرار داشت.

خوشحالیم که بگوییم این زبان ها هم اکنون به ویندوز فون آمده اند. در حقیقت، ویندوز فون هشت از ۵۰ زبان پشتیبانی خواهد کرد، که با این کار پوشش جغرافیایی زبان های آن نسبت به ویندوز فون ۷‪.‬۵ دوبرابر خواهد شد.

با توجه به امکانات فراوان و بعضا خارق العاده ای که دیشب شاهد معرفی آنها بودیم، و همچنین پشتیبانی کامل زبان فارسی، به گمانم دیگر با یک محصول مطلوب برای کاربر ایرانی روبرو خواهیم بود.

      مطالب مرتبط

درباره نویسنده: مهدی نصرآبادی

فرستادن دیدگاه

تبلیغات

تبلیغات متنی

Social Media Icons Powered by Acurax Web Design Company