مرداد
۲۹
۱۳۹۱

نکاتی درباره آفیس۲۰۱۳ که باید بدانید

نکاتی درباره آفیس2013 که باید بدانید

مدت زیادی نیست که تبلت سرفیس RTمایکروسافت به بازار شده و نقدهای متعددی درباره آن منتشر شده است. نقدهای مثبتی درباره ظاهر و کیفیت بسیار خوب ساخت آن و نقدهایی منفی در مورد کم بودن تعداد برنامه های windows store. اما در این میان نسخه جدید آفیس ۲۰۱۳ هم با عرضه شدن این تبلت و سایر تبلتهای ویندوز۸ هم به بازار عرضه خواهد شد. در این جا با هم نگاهی می اندازیم به نکاتی درباره آفیس۲۰۱۳ که باید بدانید.

۱٫ نام اصلی آفیسRT،  Office Home & Student 2013 RTدارای نسخه های جدیدی از برنامه های Excel, OneNote, PowerPoint و  Wordاست. نکته مهم این نسخه، بازنویسی تمامی این برنامه ها برای اجرا روی سیستم های ARMبوده است. این نسخه برای کار روی دستگاه های لمسی، از لحاظ کاربری، مصرف انرژی، مقدار حافظه مورد نیاز برای مصرف و  کاملا از ابتدا طراحی و پیاده سازی شده است.

۲٫ شما برای داشتن آفیس۲۰۱۳ نیازی به نصب ندارید! این نسخه روی تمامی تبلت های ویندوز۸ نسخه RTاز پیش نصب شده است. این نسخه قابل خریدن به صورت مجزا، یا دانلود نیست و روی تبلت ها نصب شده است.

۳٫ هرچند نقاط اشتراک بسیار زیادی بین این نسخه و نسخه های آفیس روی x86/x64وجود دارد، اما در زمینه رابط کاربری تفاوت بسیار زیادی را شاهد خواهید بود. این تفاوت به خاطر همگام سازی با دستگاه های لمسی به وجود آمده است. منوها، ریبون بالای صفحه و المان های تصویری همگی برای دستگاه های لمسی طراحی شده اند.

۴٫ Cut  و Pasteهم حتی لمسی شده است! کافی است برای Cutو Pasteمتن را انتخاب کنید تا منوی مورد نظر برای این کار ظاهر شود.

۵٫ کاملا مشخص است که کیبورد مورد استفاده تان هم مجازی  بوده و روی باید از روی صفحه تبلتتان تایپ کنید. این کار با توجه به کیفیت صفحه نمایش و تبلت می تواند خوب یا بد باشد.

۶٫ برنامه محبوب OneNoteبه صورت دایره ای ظاهر می شود! این کار برای تغییر در ظاهر و استفاده از صفحات لمسی است که می تواند استفاده از OneNoteرا بسیار ساده تر نماید.

۷٫ همانطور که حتما می دانید، برنامه هایی که روی دستگاه های x86/x64کار می کند روی ویندوزRTکار نخواهند کرد و ممکن است شما را از نظر پشتیبانی فایل های قدیمی خود که روی ویندوزها یا دستگاه های x86/x64داشته اید نگران کند! اما خوشبختانه آفیسRTاین امکان را خواهد داشت تا بتوانید فایل های قدیمی تر خود را نیز استفاده کنید.

۸٫ اگر شما یک نسخه از تبلت Surfaceمایکروسافت را تهیه کرده باشید، نسخه ای که از آفیس ۲۰۱۳ می بینید، نسخه Betaاست و هنوز نسخه نهایی آن عرضه نشده است!

قابلیت هایی که وجود ندارند!

۹٫ روی نسخه RT  برخی از قابلیت های نسخه آفیسی که برای دستگاه های x86/x64عرضه  می شود وجود نخواهد داشت. به طور مثال، قابلیت ضبط صدا در پاورپوینت!

۱۰٫ در نسخه OneNoteهم نه می توانید صدا و نه ویدئو ضبط کنید!

۱۱٫ در این نسخه نمی توانید روی فایل های صوتی و ویدئوییتان جستجو انجام دهید و یا حتی از دستگاه هایی مانند اسکنر تصویری وارد کنید.

۱۲٫ در اکسل آفیس نسخه RTخبری از Data Modelنیست.

۱۳٫ آفیس ۲۰۱۳ نسخه RTنمی تواند از Macroها یا Add-insهایی که از ActiveXها بهره می گیرند استفاده کند.

۱۴٫ ویندوزRTاز Outlookو یا سایر برنامه های mail clinetپشتیبانی نمی کند. به همین دلیل امکان ایمیل کردن مستقیم فایل ها از درون آفیس۲۰۱۳ وجود ندارد.

      مطالب مرتبط

درباره نویسنده: سارا اسماعیلی

فرستادن دیدگاه

تبلیغات

تبلیغات متنی

Animated Social Media Icons Powered by Acurax Wordpress Development Company