اردیبهشت
۱۲
۱۳۹۱

گوگل در برابر اسکای‌درایو، دراپ‌باکس و iCloud؛ رقابت بر سر ابرهای دیجیتال

دراپ باکس

دراپ‌باکس از جمله سرویس‌های محبوب پرکاربرد ذخیره‌سازی ابری در جهان است.

پیش از ظهور گوگل درایو، کاربران اینترنت از گزینه‌های دیگری استفاده می‌کردند که حالا درایو به عنوان رقیبی جدی برای آن‌ها پا به دنیای ذخیره‌سازی ابری گذاشته، اگرچه گوگل کمی دیر وارد این بازار رقابتی شده و امکانات خارق‌العاده‌ای هم ارائه نمی‌کند.

دراپ‌باکس، اسکای‌درایو کمپانی مایکروسافت و iCloud کمپانی اپل‌، از مهم‌ترین و پرکاربردترین سیستم‌های کنونی ذخیره‌سازی ابری در جهان مجازی‌اند.

گوگل اپلیکیشن‌های موبایل گوگل درایو را هم برای iOS (سیستم‌عامل تجهیزات موبایل کمپانی اپل) و هم اندروید (سیستم‌عامل تولید گوگل برای تجهیزات موبایل) عرضه کرده است. به این ترتیب، کاربران می‌توانند با سینک کردن اطلاعات، به سادگی داده‌های موجود روی ابرهای گوگل را هم روی کامپیوترهای شخصی، هم تبلت‌ها و هم گوشی‌های هوشمند خود به همراه داشته باشند.

برخی از متخصّصان با تحلیل امکاناتی که گوگل قرار است در گوگل‌درایو عرضه کند، گفته‌اند اسکای‌درایو مایکروسافت همچنان گزینه بهتری است و امکانات و حجم بیشتری ارائه می‌کند و بابت این سرویس‌ها بهای کمتری (۲۵ دلار در سال برای ظرفیت ۲۵ گیگابایتی) از کاربران می‌طلبد، اما از آنجایی که گوگل و به خصوص سرویس ایمیل آن، جی‌میل، کاربران ثابت بسیاری دارد، شانس زیادی برای سبقت گرفتن از دیگر رقبا خواهد داشت.

      مطالب مرتبط

درباره نویسنده: مهدی نصرآبادی

فرستادن دیدگاه

تبلیغات

تبلیغات متنی

Floating Social Media Icons Powered by Acurax Blog Designing Company