تیر
۲۳
۱۳۹۱

۱۲ ابزار مختلف برای تحت نظر گرفتن رسانه های اجتماعی

 12 ابزار مختلف برای تحت نظر گرفتن رسانه های اجتماعی

استفاده از رسانه های اجتمای به حدی در دنیا گسترش یافته که بسیاری از کسب و کارها از این ابزارها برای کسب اطلاعات بیشتر و برنامه ریزی برای پیشبرد کارها از همین ابزارها استفاده میکنند.

شما و هر کس دیگری هم می تواند اطلاعات منتشر شده در این رسانه ها را مانیتور کرده و در جهت پیشبرد منافع خود از آنها استفاده کند.

در این نوشته با ۱۲ ابزار مختلف جهت تحت نظر گرفتن راسانه های اجتماعی آشنا خواهید شد. اگر با ابزار دیگری هم آشنا هستید می توانید در قسمت نظرات آنها را قید کنید.

۱٫ گوگل آلرت

ابزاری رایگان از گوگل. با استفاده از این ابزار می توانید کلمات کلیدی را برای جستجو تعیین کنید. گوگل به محض به روز شدن نتیجه جستجو شما را از طریق ایمیل یا RSS خبر می کند.

 

2. جستجوی پیشرفته توییتر

با استفاده از جستجوی پیشرفته توییتر می توانید با استفاده از منطق بولین می توایند عبارتی را جستجو کرده و سپس این جستجو را ذخیره کنید. دسترسی به این نتایج از طریق RSS ‌هم ممکن است.

 

3. IceRocket

این ابزار هم می توانید جهت جستجو در رسانه های اجتماعی استفاده کنید. این سایت هم خروجی RSS‌ در اختیارتان قرار  می دهد.

 

4. Addict-o-matic

یکی از جالب ترین ابزارهای رایگان برای مانیتور کردن وب این سایت است. اینترفیس بسیار جالبی داشته و اطلاعات را به صورت دسته بندی شده در اختیار شما قرار می دهد. همانطور که از نام این سایت بر می آید، می تواند استفاده از آن اعتیاد آور است.

 

5. BoardTracker

تمرکز این سایت یافتن اطلاعات از انجمن های گفتگو است. اگر تمایل به یافتن اطلاعات از اینگونه سایتها هستید می توانید از این ابزار استفاده کنید.

 

6. Twazzup

این ابزار هم یکی از بهترین ابزارها جهت زیر نظر گرفتن توییتر است. استفاده از این ابزار به شدت توصیه می شود.

 

7. SocialMention

از این ابزار هم می توانید جهت بررسی گستره عظیمی از منابع استفاده کنید. این سایت آمار مختلفی را هم در مورد نتیج جستجو در اختیار شما قرار می دهد.

 

8. Hootsuite

Hootsuite نرم افزاری است که با آن می توانید چندین اکانت مختلف را در سایتهای توییتر، فیس بوک، فوراسکوئر، وردپرس، مای اسپیس و لینکد این را مدیریت کنید. اما این نرم افزار با مکانیزمهایی که دارد می تواند به عنوان ابزاری جهت بررسی رسانه های اجتماعی نیز استفاده شود.

 

9. Seesmic

این یکی هم همانند Hootsuite‌ یک نرم افزار است. این نرم افزار هم شیاهت بسیاری به  Hootsuite‌ دارد.

 

10. Tweetdeck

این یکی هم از نرم افزارهای بسیار معروف در زمینه مدیریت اکانت در رسانه های اجتماعی است. البته همانند دو مورد قبلی می توان از آن برای مانیتور کردن این رسانه ها نیز استفاده کرد.

 

11. Lithium

برای استفاده از این سرویس برخلاف سرویس هایی که تا به حال معرفی شدند باید هزینه پرداخت کنید. صاحبان کسب و کار برای جمع آوری اطلاعات منتشر شده در مورد آنها در اینترنت می توانند از این سایت استفاده کنند.

 

12. Radian6

استفاده از این ابزار هم مانند ابزار قبلی با پرداخت هزینه ممکن است. این سایت نیز طیف وسیعی از ابزار را برای مطالعه رسانه های اجتماعی و اینترنت در اختیارتان قرار می دهد.

 

[منبع]

      مطالب مرتبط

درباره نویسنده: مهدی نصرآبادی

فرستادن دیدگاه

تبلیغات

تبلیغات متنی

Floating Social Media Icons Powered by Acurax Blog Designing Company